Wróć do listy

I Konferencja z cyklu Praktycy Biznesu

Dnia 19 czerwca 2015 roku w budynku Cosmopolitan przy ul. Twardej w Warszawie odbyła się pierwsza Konferencja
z cyklu Praktycy Biznesu zorganizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów MBA Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W spotkaniu udział wzięło przeszło 70 osób, głównie absolwenci i studenci studiów Executive MBA i DBA, jak również przedstawiciele biznesu oraz władze i pracownicy Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.    

Spotkanie pt. „Moja strategia doboru najbliższych współpracowników. Jak budować zespół, który pozwala osiągać sukcesy osobiste  i firmowe?” miało formułę dyskusji panelowej.

Prelegenci podczas konferencji:
  • Paulina Baranowska – Partner Zarządzający agencji rekrutacyjnej Horton International Poland,
  • Leszek Niemycki – Wiceprezes Zarządu Deutsche Bank Polska,
  • Prof. Konrad Świrski – Prezes Transition Technologies.
Każdy z uczestników dyskusji zaprezentował nieco inne podejście do zagadnienia – od nastawienia na promocję własnych pracowników, podkreślenie dużej roli coachingu oraz atmosfery w firmie po metody opierające się na konkretnych wynikach i zrealizowanych celach. Sposoby te zostały opatrzone eksperckim komentarzem pani Baranowskiej, prowadzącej firmę zajmującą się rekrutacją menedżerów.

Dyskusja była cenną wymianą poglądów ludzi reprezentujących różne branże, stosujących odmienne metody doboru współpracowników, mających jednak jeden cel – pracę z najlepszymi. Co, jak można wywnioskować na podstawie spotkania, jest sztuką wymagającą coraz większych umiejętności.

Po części panelowej, uczestnicy spotkania mieli możliwość zadania pytań i rozmowy z prowadzącymi.

Stowarzyszenie planuje organizację kolejnych spotkań z praktykami biznesu, które są znakomitym forum do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy uczestnikami.                

Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować sponsorom konferencji oraz firmom, które pomogły przy jej zorganizowaniu.

Sponsor główny konferencji:
  • CAPITAL PARTNERS
oraz firmy:
  • GASTRO MAGIC SERVICE
  • SODEXO
  • IMAGO ART
  • MATEX CONTROLS
  • XL PROMOTION SP. Z O.O.
Zapraszamy do galerii zdjęć z naszego spotkania:

https://drive.google.com/folderview?id=0B10uVine2vutUVprQXdTeFIwT2c&usp=sharing